Dil Seçiniz
İnstagram
Telegram
Telefon
WhatsApp
İletişim Bilgileri

Anadolu Lisesi

Anadolu Lisesi

Anadolu Lisesi

Okulumuz, öğrencilerimize dershane gereksinimi duymadan her anlamda kılavuz olmayı kendisine görev olarak görür ve sistemli bir şekilde bu görevi yerine getirir.

  • Öz Disiplin Anlayışı 
  • Teke Tek Dersler 
  • Seviye Sınıfları 
  • Öğrenci Takibi / Destek Çalışmaları 
  • Düzenli Deneme Sınavları

Öz disiplin öğrencilere kendilerini kötü hissetmelerine neden olan davranışlarını denetleyebilmelerini ve hayattaki önceliklerini belirleyerek hedeflerine daha iyi odaklanmalarını sağlar. Değeri olan her şeyi başarmak disiplin ister. İstediği bir şeyi başaran öğrenciler ise çok büyük mutluluk duyarlar. Bu duygu onları daha iyi şeyler yapmaya sevk eder ve yaşam enerjilerini yükselterek onları daha dinamik, özgüvenli ve inançlı kılar.

 

BİZ AİLELER ve ÇOCUKLAR İÇİN YOLA ÇIKTIK ve ONLAR İÇİN YÜRÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.

 

TEKE TEK DERSLER

Düzenli deneme sınav sonuçları ve öğretmen görüşleri ışığında lise öğrencilerimize hafta içi ve hafta sonu destek amaçlı teke tek özel dersliklerimizde dersler verilmektedir. Gün sonu uygulanan ödev takip saatleriyle öğrencinin bireysel çalışma alanlarının öğretmen kontrolün de geliştirilmesi Hafta sonu etkinlik çalışmaları üzerinden yapılacak tekrarlarla eksik öğrenmelerin giderilmesi

SEVİYE SINIFLARI

Öğrencilerimiz lise bölümümüzün ilk basamağı olan 9.sınıfta akademik başarıyı sağlam bir temel üzerine oluşturmak amacıyla okulumuzun deneme sınavı sonucuna göre gruplara ayrılırlar.10.11. ve 12.sınıfta ise sınıflarımız homojen bir şekilde gruplandırılır. Bu gruplandırmayı sağlıklı bir şekilde oluşturmak amacıyla dönem başında öğrencilerimize uygulanacak “Düzey Belirleme Sınavı” önemli bir yer tutar.

ÖĞRENCİ TAKİBİ

Öğrenci takip birimi ile bireysel öğrenme farklılıklarının tespiti ve acil eylem planının oluşturulması Öğrenme sürecinde geri kalan ve ya ileri düzeyde olan öğrencilere yönelik bireysel çalışmalarla artı destek sağlanması Alanında uzman, akademik başarıya öğrencilerini nasıl taşıyacağını bilen; tecrübeli ve dinamik eğitmenlerin görevlendirilmesi Haftada 50 saat uygulanan akademik programla; öğrenme sürecinin tamamlanması ve test tekniğinin kavratılması

DÜZENLİ DENEME SINAVLARI

Düzenli olarak gerçekleştirilen deneme sınavlarımız ile öğrencilerimizin ölçme değerlendirme ölçümlerini yaparak , gerekli eğitim desteğimiz öğrencilerimize verilir. Uygulunan deneme sınavlarımız okul öğretmenlerimiz tarafından itinayla hazırlanmaktadır.

VELİLER İLE SIKI BİR İŞBİRLİĞİ

Öğretmenlerimiz , okul takip sistemindende destek alarak öğrenciningelişimini yakından takip eder ve rutin öğretmen toplantısının yanı sıra veliler ile düzenli birebir görüşmelerini yaparlar.