Dil Seçiniz
İnstagram
Telegram
Telefon
WhatsApp
İletişim Bilgileri

Anaokul

Anaokul

Anaokul

 SEFAKÖY HAZAR OKULLARI’nda uygulanan eğitim modelinde, lise ve üniversite eğitim anlayışının temel modülleri erken yaş eğitimine entegre ediliyor. Bu modelde çocuklar eğlenerek öğreniyor, bireysel ve sosyal olarak gelişiyor, öğrenim ve gelişime en açık oldukları dönemi mükemmel bir ortamda geçirerek 21.YY trendlerine paralel anlayışla geleceğin kendine güvenen sorumluluk sahibi sosyal bireyleri olarak yetişiyor. HAZAR OKULLARI’nda yetişen çocuklar;

 

  • Kendine güvenir, tek başına hareket edebilir.
  • Sosyaldir, dış dünya ile iletişimi kuvvetlidir.
  • Çözüm odaklıdır - Öğrenmeye karşı istekli ve meraklıdır.
  • Çevresine ve dünyaya karı saygılı ve duyarlıdır.
  • Doğa ve toplumla iletişim ve empati kurabilir.
  • Üretkendir yaşamı tükettiği değil ürettiği üzerinden tanımlar.

 

BİZ AİLELER ve ÇOCUKLAR İÇİN YOLA ÇIKTIK ve ONLAR İÇİN YÜRÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.

 

GRUPLARIMIZ

Küçük Grup

  Bu yaş grubuna yönelik eğitim programımız çocuğun tüm gelişim alanlarını uyaran ve destekleyen; özgüven, özdenetim, özsaygı gibi temel olumlu özellikleri kazandırmayı amaçlayan bir programdır. Öğrencilerimizin ilgi ve meraklarını artırmaya, araştırma ve deneme ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak planlanmış eğitim programı ve ortamları ile akademik beceri ve yeteneklerinin geliştirilmesini hedefliyoruz. Ayrıca arkadaşlık, dostluk, hoşgörü, sevgi, saygı, sorumluluk, işbirliği, paylaşma, yardımlaşma gibi temel evrensel değerleri benimsemelerini önemsiyoruz.

Büyük Grup

  İlkokula Hazırlık dönemi olarak nitelendirdiğimiz bu gruptaki öğrencilerimize, gelecekteki akademik yaşamlarına sağlam bir temel oluşturacak bir eğitim ortamı sunuyoruz. Çocuklarımıza bu geçiş dönemlerini en keyifli ve tam donanımlı bir program sunmak amacıyla bireysel farklılıklarını göz önünde bulundurduğumuz eğitim programlarımızı uygulamaktayız. Bu yaş grubu öğrencilerimize yıl boyunca Yaşayan Değerler Eğitimi, Yaratıcılık Eğitimi ve Okuma Yazmaya Hazırlık konularına göre hazırlanmış etkinliklerle dolu bir eğitim programı uygulanmaktadır. Ses eğitimi, matematiksel ve geometrik kavramların kazandırılması, okuma ve yazmaya ilişkin ilgi ve merakın artırılması, çizgi gelişiminin sağlanması ve desteklenmesi programın temel amaçları arasında yer almaktadır.

  Hazar Koleji Anasınıflarında uygulanan eğitim programı kapsamında yabancı dil eğitimine büyük önem verilir. Yabancı dil eğitimi, çocukların yaş gruplarına göre özel olarak hazırlanmış zengin içerikli bir program ile uygulanır. Hazar Koleji Anasınıflarında başlayan yabancı dil eğitimi, ilkokul öncesi hazırlık sınıflarında uygulanan ve 8 saati kapsayan İngilizce ve değişik disiplinlerin işbirliği içinde ele alındığı bir entegre öğretim metodu olan Oxford Eğitim programı çerçevesinde sunulur.

  En genç dünya vatandaşları Hazar Okullarında yetişiyor! 2001 yıllından beri eğitim-öğretim hayatının dil eğitiminde de temeli okul öncesi eğitimdir. Öğrencilerin anaokulundan başlayarak yabancı dil eğitimi almaları; erken dönemde kendini ifade etmenin farklı yollarını öğrenmesini sağlayan, kültürler arasında benzerlik ve farklılıklar konusunda bilinç gelişimini destekleyen, farklı kültürlere karşı önyargılardan uzak, barış ve hoşgörü dolu bir bakış açısı geliştirmesine katkı yaratan önemli bir unsurdur.

 

HAZAR OKULLARINDA YABANCI DİL KAZANIMLARI ANASINIFINDA BAŞLAR!

 

  Hazar Okullarında öğrencilerimiz anasınıfından itibaren yabancı öğretmenler eşliğinde İngilizce eğitimi alarak yabancı dil olgunluğu kazanır. Hazar Okulları okul öncesi yabancı dil eğitimi 4 yaştan itibaren verilmeye başlanır. Yabancı dil ders saatleri İngilizcenin yanında Almanca ile desteklenir.