Hazar Koleji

HAZAR KOLEJİ

"geleceğiniz, geleceğimizdir diyerek"

Hazar Eğitim Kurumları 2001 yılında kurulmuş olup, kurulduğu günden itibaren işini çok ciddiye aldı. Hedefini hep büyük tuttu. Seçkin yöneticileri ve kadrosuyla ,etkin ders ve başarı takibiyle büyük güven kazandı. Dershanecilikteki başarıları ve performansıyla takdir ve ödüller aldı. HAZAR KOLEJİ içinde hedefini büyük tutup, uluslararası  standartta bir okul için yola çıktık. Yurtiçi ve yurtdışında saygın eğitim kurumlarını gezip fiziki yapılarını inceledik, sistem ve programları hakkında bilgi aldık. Sektördeki gelişmeleri görmek için uluslararası fuarları dolaştık. Eğitimciler ve akademisyenlerle günlerce toplantılar ve görüşmeler yaptık. Eğitimle ilgili seminer, konferans ve panellere katıldık. Çeşitli kaynaklar ve dökümanlar taradık.

İstedik ki Atatürk’ün tarihi sözünde ifadesini bulan “Büyük Milletimize” yakışır nitelikte çağdaş eğitim anlayışıyla; eksiksiz, bahanesiz bir özel okulumuz olsun.

HAZAR KOLEJİ "geleceğiniz, geleceğimizdir diyerek"

İstedik ki kuracağımız okul, dünyaya açık olsun, etkin yabancı dil öğretimi yapsın. Hem öz değerlerimize dayalı okul kültürümüzü sahiplenen hem de evrensel normları benimseyen ufku geniş, özgüveni yüksek , “dünya vatandaşı” seçkin bireyler yetiştirsin.

İstedik ki çocuklarımız okula severek, isteyerek, keyifle gelsinler ; derslerini yaparak, yaşayarak, zevkle öğrensinler.

İstedik ki onlar; bugünün mutlu ve başarılı çocukları , yarının üretken ve saygın bireyleri olsunlar.

ANA SINIFI

HAZAR OKULLARI’nda uygulanan eğitim modelinde, lise ve üniversite eğitim anlayışının temel modülleri erken yaş eğitimine entegre ediliyor. Bu modelde cocuklar eğlenerek öğreniyor, bireysel ve sosyal olarak gelişiyor, öğrenm ve gelişime en açık oldukları dönemi mükemmel bir ortamda geçirerek 21.YY trendlerine paralel anlayışla geleceğin kendine güvenen sorumluluk sahibi sosyal bireyleri olarak yetişiyor. HAZAR OKULLARI’nda yetişen çocuklar;

- Kendine güvenir, tek başına hareket edebilir

- Sosyaldir, dış dünya ile iletişimi kuvvetlidir

- Çözüm odaklıdır - Öğrenmeye karşı istekli ve meraklıdır

- Çevresine ve dünyaya karı saygılı ve duyarlıdır

- Doğa ve toplumla iletişim ve empati kurabilir

- Üretkendir yaşamı tükettiği değil ürettiği üzerinden tanımlar

BİZ AİLELER ve ÇOCUKLAR İÇİN YOLA ÇIKTIK ve ONLAR İÇİN YÜRÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.

GRUPLARIMIZ

Küçük Grup

Bu yaş grubuna yönelik eğitim programımız çocuğun tüm gelişim alanlarını uyaran ve destekleyen; özgüven, özdenetim, özsaygı gibi temel olumlu özellikleri kazandırmayı amaçlayan bir programdır. Öğrencilerimizin ilgi ve meraklarını artırmaya, araştırma ve deneme ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak planlanmış eğitim programı ve ortamları ile akademik beceri ve yeteneklerinin gelişitirilmesini hedefliyoruz. Ayrıca arkadaşlık, dostluk, hoşgörü, sevgi, saygı, sorumluluk, işbirliği, paylaşma, yardımlaşma gibi temel evrensel değerleri benimsemelerini önemsiyoruz.

Büyük Grup

İlkokula Hazırlık dönemi olarak nitelendirdiğimiz bu gruptaki öğrencilerimize, gelecekteki akademik yaşamlarına sağlam bir temel oluşturacak bir eğitim ortamı sunuyoruz. Çocuklarımıza bu geçiş dönemlerini en keyifli ve tam donanımlı bir program sunmak amacıyla bireysel farklılıklarını göz önünde bulundurduğumuz eğitim programlarımızı uygulamaktayız. Bu yaş grubu öğrencilerimize yıl boyunca Yaşayan Değerler Eğitimi, Yaratıcılık Eğitimi ve Okuma Yazmaya Hazırlık konularına göre hazırlanmış etkinliklerle dolu bir eğitim programı uygulanmaktadır. Ses eğitimi, matematiksel ve geometrik kavramların kazandırılması, okuma ve yazmaya ilişkin ilgi ve merakın artırılması, çizgi gelişiminin sağlanması ve desteklenmesi programın temel amaçları arasında yer almaktadır.

Hazar Koleji Anasınıflarında uygulanan eğitim programı kapsamında yabancı dil eğitimine büyük önem verilir. Yabancı dil eğitimi, çocukların yaş gruplarına göre özel olarak hazırlanmış zengin içerikli bir program ile uygulanır. Hazar Koleji Anasınıflarında başlayan yabancı dil eğitimi, ilkokul öncesi hazırlık sınıflarında uygulanan ve 8 saati kapsayan İngilizce ve değişik disiplinlerin işbirliği içinde ele alındığı bir entegre öğretim metodu olan Oxford Eğitim programı çerçevesinde sunulur.

En genç dünya vatandaşları Hazar Okullarında yetişiyor! 12 yıllık eğitim-öğretim hayatının dil eğitiminde de temeli okul öncesi eğitimdir. Öğrencilerin anaokulundan başlayarak yabancı dil eğitimi almaları; erken dönemde kendini ifade etmenin farklı yollarını öğrenmesini sağlayan, kültürler arasında benzerlik ve farklılıklar konusunda bilinç gelişimini destekleyen, farklı kültürlere karşı önyargılardan uzak, barış ve hoşgörü dolu bir bakış açısı geliştirmesine katkı yaratan önemli bir unsurdur.

HAZAR OKULLARINDA YABANCI DİL KAZANIMLARI ANASINIFINDA BAŞLAR!

Hazar Okullarında öğrencilerimiz anasınıfından itibaren yabancı öğretmenler eşliğinde İngilizce eğitimi alarak yabancı dil olgunluğu kazanır. Hazar Okulları okul öncesi yabancı dil eğitimi 4 yaştan itibaren verilmeye başlanır. Yabancı dil ders saatleri İngilizcenin yanında Rusça ile 12 saate kadar çıkar.

Oyun, müzik, dans, yemek hazırlama gibi etkinliklerde yabancı öğretmen eşliğinde uyguladığımız Özel Hazar Koleji Yabancı Dil Programımız sayesinde çocuklarımız küçük yaşlardan itibaren yabancı dilin ve farklı bir kültürün varlığını yaşayarak ve eğlenerek öğrenirler.