Dil Seçiniz
İnstagram
Telegram
Telefon
WhatsApp
İletişim Bilgileri

Sosyal Yaşam

Sosyal Yaşam

Sosyal Yaşam

HAZAR OKULLARI nda başarı odaklı eğitimin yanında öğrencilerin sosyal, kültüre, sanatsal etkinlikleri rehber ve danışman öğretmenler tarafından planlanır ve düzenli aralıklarla uygulanır.

YURTDIŞI EĞİTİM GEZİLERİ

  Hazar Koleji ile Oxford University Press arasındaki işbirliği, Oxford University Press İngiltere merkez yönetimi tarafından takip ediliyor. Hazar Koleji Oxford programı öğrencileri, içeriği yetkin Amerikan üniversiteleri tarafından oluşturulan 2-3 haftalık yurt dışı eğitimlerine de her yaz öğrenci gönderiyor.
  Çocuklarımızın öğrenmekte oldukları İngilizce’yi daha iyi kullanabilmeleri, İngilizce konuşma yeteneklerini geliştirmeleri ve bu dilin kültürünü tanıyabilme amacı ile 19 gün sürecek olan yaz okulu programı sizlere sunulmaktadır. Bu program merkezi Washington DC’de bulunan ve Amerika’da yaz okullarına Türkiye’nin ilk öğrenci götüren kuruluşu olan Royal Language Training, Amerikan Kültür Derneği ve Hazar Okulları işbirliği ile düzenlenmektedir.

 

BİZ AİLELER ve ÇOCUKLAR İÇİN YOLA ÇIKTIK ve ONLAR İÇİN YÜRÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.

 

MÜZİK KULÜBÜ

  Müzik, sadece bir ders değildir. Müzik yaşamın ta kendisidir ve her insana hitap eden bir müzik türü mutlaka vardır. En katı kalpler bile müziğin açtığı yoldan geçer.
  Öğrencilerimizin belirli bir enstrümana yönelmeleri ya da ses konusunda da kendilerini geliştirmelerine yardımcı oluruz. Bu amaç doğrultusunda okulumuzda görev yapan müzik öğretmenlerimizinde de farklı enstrümanlara hakim olmaları öğrencilerimizin isteklerine en iyi şekilde cevap verebilmemizi sağlamaktadır.

GÖRSEL SANATLAR KULUBÜ

Eğitim ve öğretim yalnızca okuma ve yazmaktan ibaret değildir. İçerisinde emek barındıran ve kaynağı yetenek olan her faaliyet de eğitim ve öğretim anlayışımızın bir parçasıdır. Bu anlayıştan yola çıkarak okullarımızda oluşturduğumuz atölyelerimizde öğrencilerimizin ilgi ve yeteneklerinin farkında olup geliştirebilmesini , yaratıcılığını kullanarak özgün çalışmalar yapabilmesini ve sanat sevgisini geliştirmesini amaçlıyoruz.

SPOR KULÜBÜ

“Ben Sporcunun zeki çevik ve ahlaklısını severim”Beden eğitimi bireyin büyüme gelişme ve davranışlarını sağlayan güçlü bir eğitim alanıdır. Okulumuzda spor etkinlikleri, yaşa uygun kas ve sosyal gelişimi güçlendirilmiş bireyler yaratma esasına dayanır. Her sınıf için belirlenen özel esaslar çerçevesinde oluşturulan yıllık planlamalara göre dersler işlenir. Bir branşa ait özel yetenekleri geliştirmek ya da sportif alt yapıyı oluşturmak öğretmenlerimizin çalışma esasını oluşturur.

SATRANÇ KULÜBÜ

HAZAR OKULLARI satranç kulübü, satrancı tüm öğrencilere sevdirmek, zamanlarını değerlendirmek isteyen öğrencilere zekalarını geliştirecek ortamı hazırlamak,satranç oynamayı bilmeyen öğrencilere satrancı öğretmeyi sağlamak ve ileri düzeyde birer satranç oyuncusu olmalarını amaçlamaktadır.Bu amaçlarla okul içerisinde ve okul dışarısında turnuvalara katılarak öğrencilerimizde sosyal bir ortamda becerilerini sergileme fırsatı bulmaktadırlar.


HALK OYUNLARI KULÜBÜ

Halk oyunları kulübümüzle, ülkemizin halk danslarından örneklerle kültürümüze katkıda bulunmayı ve bu zengin kültürümüze sahip çıkmayı hedefliyoruz. Kulübümüzdeki öğrenciler; ritim, müzik, beden, üçgeninde hareket beceresini geliştirme; takım çalışmasını ve planlamasını yapma becerisi kazanırlar.